אירועי קיקאופ לחברות גדולות

Sales Kickoff בעיטת הפתיחה הטובה ביותר לארגון שלך!

אירועי אנשי המכירות הם דבר שבשגרה עבור חברות רבות. לעומתם אירועי Sales kickoff (SKO) מתקיימים בעיקר בחברות גלובליות אשר הצוותים שלהם עובדים בטריטוריות ושעות עבודה שונות על פרויקטים מורכבים. אירוע SKO מתקיים בסמוך לאישור תוכניות העבודה לשנה העוקבת והוא משמש פלטפורמה להצגתן בצורה רוחבית בארגון. באירוע נפגשים מגוון בעלי תפקידים בארגון הכוללים אנשי מכירות, שיווק, פרודקט ומטה ההנהלה. לצד התוכן המקצועי החשוב, מתקיימות סדנאות, הופעות ותוכן משלים המייצרים פלטפורמה נוחה לחיזוק הקשרים בתוך הארגון במטרה לגייס את כולם למטרות המשותפות. אז מה צריך לעשות כדי ליצור אירוע SKO מוצלח?! קדימה, מתחילים!

בלי מטרות אין הצלחות

בהפקת אירוע לחברת הייטק, הגדירו את המטרות הספציפיות שאתם רוצים להשיג באירוע, לדוגמא: השקת מוצרים, יישור קו לגבי אסטרטגיה חדשה או שיפור מיומנויות מקצועיות.

השקת מוצר חדש: הציגו את קו המוצרים החדש לצוות המכירות, ספקו להם מידע מפורט על תכונותיו, היתרונות ושוק היעד שלו. ציידו אותם בכלים, דמו מוצלח ובמשאבים הדרושים כדי לקדם ביעילות את המוצר החדש. עשו זאת בדרך חווייתית ואינטראקטיבית על מנת לגייס את ההתלהבות שלהם למוצר. תהיו קשובים לפידבקים מאנשי השטח שלכם, נצלו את הבמה לשולחן עגול לדיונים ולמידה פנים ארגונית.

שיפור מיומנויות מקצועיות: נצלו את המפגש לשיפור יכולות צוות המכירות בתחומים מרכזיים לדוגמא איתור הזדמנויות פוטנציאליות, משא ומתן וסגירת עסקאות. זה עשוי לכלול אירוח סדנאות או הבאת מאמנים חיצוניים בכדי לשתף שיטות עבודה וטכניקות מומלצות. נסו לקיים מחקר מקדים על איתור מוקדי שיפור כדוגמה תקשורת בין תרבותית, מחסומים באיסוף וניהול נתונים או פערים בהבנת המוצר.

חברו את הצוות סביב אסטרטגיית השיווק: תקשרו את אסטרטגיית השיווק המעודכנת של החברה והבטיחו שכל חברי הצוות יבינו את התפקידים והאחריות שלהם בהשגת היעדים הכוללים. נצלו את ההזדמנות להשקיע ולייצר חומרים מעניינים בפרזנטציות שלכם.

תיכנון אג'נדה מעולה

צרו סדר יום מובנה היטב שמאזן בין הפעלות אינפורמטיביות, סדנאות אינטראקטיביות ופעילויות לגיבוש הצוות. בהפקת אירוע לחברת הייטק, אל תוותרו על הפסקות לנטוורקינג ועודדו פעילויות שבירת קרח שיקלו על הכרות בין הצוותים ותזכרו: אוכל ואלכוהול הוא דבק אנושי מופלא.

 

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

כאשר מדובר על הפקת אירוע לחברת הייטק – אירועי SKO לחברות גלובליות לרוב מתקיימים בחו"ל. זאת מכיוון שהדרך לחבר בין החטיבות השונות מתחילה בלהוציא את העובדים מאזור הנוחות שלהם. ניתוק מהמקום הקבוע והמוכר זו דרך מעולה לעשות את זה. בחירת מקום היא סופר חשובה וקובעת 70% מאפיון החוויה. לצד בחירת המקום מתגבש גם הקונספט, אופי האירוע והפעילויות המתוכננות. המיקום מכתיב גם את התשתיות טכנולוגיות הקיימות, ספקים ונותני שרות שיביאו גם הם להצלחת האירוע. חשוב להבין את עיקרי העוגנים בלו"ז: אם תיכננו מליאה ראשית ומספר פיצולים לקבוצות עבודה, אתם צריכים לוודא שהמקום יספק לכם את זה. דרישות מוקדמות כאלה יעזרו לכם לגבש  תקציב ריאלי, כזה שכולל את כל המרכיבים החל מטיסות, תוכן, עיצוב ומלונות. מדינות שיוקר המחייה בהן נמוך מישראל, יתנו לכם ערך גבוה יותר בראייה תקציבית רחבה. ערים מרכזיות בקרבת שדה תעופה בינלאומי יתנו תמורה טובה במקרים של טיסות עובדים מרובות מנקודות שונות בעולם.

תוכן אחלה אבל מחפשים מישהו יעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם
אירוע קיקאופ במדריד
מדריד, לוקיישן נהדר לאירוע מכירות לחברה בינלאומית. צילום:Abhishek Verma

לעיתים הדרך ליצור חיבור חזק יותר בין העובדים הוא דרך חוויות משותפות במדינה אחרת

 

ליהוק נכון מונע אסון

הזמינו דוברים מנוסים שיכולים לספק תוכן מרתק ומעשיר הרלוונטי למטרות שלכם. כמובן שתמיד טוב לשתף מנהלים ומובילי דעה בתוך הארגון בבחירת הדמויות. בהפקת אירועים לחברות הייטק, התייעצו עם אנשי מכירות בעלי ביצועים גבוהים או מומחים חיצוניים בתעשייה. שלבו דוברים מעוררי השראה שיש להם סיפור אישי מרתק המתחבר לערכי החברה לצד דוברים מקצועיים, השילוב בין השראה לתוכן מקצועי נותן ערך מוסף גם רגשי למשתתפים. היעזרו בסקרים פנים ארגוניים ונסו להבין צרכים שעולים מהשטח ואל תהססו לעשות סיעור מוחות פנים ארגוני.

העולם הוא במה והעובדים הם השחקנים הראשיים

תוכן בימתי הוא נושא חשוב בפני עצמו, וככל שתוכן האירוע מורכב יותר, חשוב לשלב בימאי שיבנה את ליין אפ מדוייק וינהל אייטמים ומעברים בכל שלב ושלב. הבימאי גם לרוב מוביל את הכתיבה של התסריט והטקסטים, מלהק תוכן רלוונטי יחד עם ההפקה ובונה את האייטמים השונים.. אם יש לכם עובדים בארגון עם כשרון מולד לנגינה או שירה, במאי ינצח על האייטם הזה ויהפוך אותם לכוכבי הרוק של האירוע. מה שתמיד מוסיף המון גאווה בתוך הארגון ופירגון הדדי.

הפקת כנס מנהלים SKO
נעם מנלה בכנס מכירות של חברת פלאפון. צילום: תומר פולטין

סדנאות ונטוורינג

ספקו הזדמנויות הכשרה ופיתוח לצד נטוורקיג מהנה. הציעו סדנאות ומפגשי חשיבה כחלק מהאג'נדה שיעזרו לצוותי המכירות שלכם לפתח מיומנויות חדשות, ללמוד על מוצרים חדשים או לחדד את טכניקות המכירה שלהם. זאת לצד מפגשי נטוורקיג בדמות ארוחות ערב או פעילויות גיבוש, אשר להן יש ערך רב בטיפוח הקשרים הבינאישיים בארגון. השקעה זו תיצור בהמשך תקשורת איכותית בזמן העבודה המשותפת גם מרחוק.

כמה רעיונות יצירתיים שיכולים לשמש אתכם לסדנאות סופר מגניבות בעת הפקת אירוע לחברת הייטק:

  1. יצירת תחרות ניקוד באפליקציה שבה המשתתפים בכנס צוברים נקודות על פעולות שהם מבצעים. הפעולות יכולות להיות קשורות לאינטראקציות חברתיות, ידע על מוצרים חדשים ועוד.
  2. חיזוק יכולות עמידה מול קהל דרך פורמט של תרגילי אימפרוביזציה. שילוב של הומור שמביא חיזוק מקצועי תוך יצירת חוויה מגבשת. סדנאות כאלה יכולות להתבסס על תרבות פנים ארגונית, מונחים ותלונות מוכרות.
  3. פאנל הכרישים אצלכם באירוע – סדנת מכירות בה צוותי מכירות מציגים רעיון או שרות מול הפאנל. פעילות שתכניס תחרותיות ותוציא את כל היצירתיות אצל אנשי המכירות. כמובן שעיצוב החלל והתפאורה יכול להפוך את זה לחוויה יוצאת דופן כמו כן היכולת של הארגון לקחת רעיון ולבצע אותו בפועל.
  4. חדר בריחה – המשתתפים צריכים יחד להיחלץ מהחדר תוך פתרון שאלות וחידות הקשורות למוצרים, שירותים, נהלים ותהליכים בארגון. זה יכול לעודד עבודת צוות, פתרון בעיות ולחזק מושגי מפתח בצורה מהנה ואינטראקטיבית.

חיזוק והטמעת מסרים מרכזיים

הטמעת מסרים יכולה להתבצע במהלך האירוע בצורה חווייתית, באמצעות קיר צילום מגניב בו ישולב המסר המרכזי או פעילות אינטראקטיבית דיגיטלית שתהדהד את המוטיבים החשובים.

לאחר האירוע, שתפו במצגות העיקריות, חזקו את המסרים המרכזיים באמצעות הדרכה או תקשורת מתמשכת, ועקבו אחר ההתקדמות לקראת היעדים שלכם. במידה ויש לכם אפליקציות לתקשורת פנים ארגוניות כגון Connecteam  לטובת מסרים ,שיתוף תמונות ניהול סקרים שביעות רצון, השתמשו בהן.

הוקרה ופרסי הצטיינות

הכירו ותגמלו לא רק את הותיקים או המבצעים הטובים ביותר: חגגו הצלחות והכירו את הביצועים הטובים ביותר במהלך האירוע. זה יכול להניע את כל הצוות לשאוף למצוינות בתחומים נוספים כמו תרומה לקהילה ועוד

לסיכום

אירועי קיקאופ SKO הן כלי חשוב ומהותי עבור חברות גלובליות. המפגשים האנושיים מעודדים החלפת רעיונות מחזקים את האמון. האירועים יוצרים תשתית עבודה מעולה לחטיבות והאנשים בארגון שלכם. מעבר לזה, ההתכנסות מהווה חלק חשוב בחווית העובד ומחזקת מהלכים של  מיתוג מעסיק. בשורה התחתונה, מקבלים יחס של עלות תועלת אפקטיבי במיוחד במאמץ מרוכז אחד.

תוכן אחלה אבל מחפשים מישהו יעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם
שתפו

עוד מהבלוג...

??????
תערוכות גדולות מהוות פלטפורמה ייחודית ומשמעותית לאיסוף לידים, ומשמשות כמנוף חזק לשיפור המודעות למותג, הגדלת מעורבות הלקוחות והגברת מכירות. במאמר זה נסקור את האפקטיביות של איסוף לידים בתערוכות, נביא נתונים מחקריים שיתמכו בכך, ונציג כיצד סוכנויות קראייטיב והפקה יכולות לסייע ביצירת פעילויות שיווק חווייתיות בביתן בתערוכה.
אירוע חברה בבית מלון במרוקו
בעידן הדיגיטלי, חברות רבות משקיעות בטכנולוגיות חדשניות כדי לשפר את ניהול נסיעות העובדים ולייעל את התהליך. טכנולוגיות אלה מאפשרות גמישות רבה יותר, שליטה טובה יותר, חיסכון בעלויות וחוויית משתמש מיטבית עבור העובדים.
קהל
התקשורת הכריזה על שנת מלחמה, אבל אירגונים גלובליים חייבים למצוא פתרונות לחבר את הארגון על מנת להצליח. אז איך עושים אירועים בזמן מלחמה , מה עושים עם עובדים גולבליים שאינם ישראלים. יש פתרונות רבים ומגמות ברורות, מה שבטוח חייבים להיות בתנועה!
הפקת ביתן | ביתן נספרסו בכנס כלכליסט
כאשר מדובר בתערוכה בכנס בינלאומי, בחירת המיקום המדוייק לביתן של החברה שלכם היא קריטית להצלחה. זה יכול להשפיע על הטראפיק, הנראות ועל הרושם הכללי, מה שיכול להיות בעל השפעה גדולה על היקף ההצלחה של החברה שלך בכנס. במקרים רבים, החברות הוותיקות במתחם נהנות מזכות ראשונים ובנדל"ן כמו בנדל"ן כולם אוהבים את הלוקיישן הטוב ביותר. אבל לעיתים תצטרכו לבחור מיקום חדש לביתן שלכם אז הנה כמה קריטריונים שחובה לקחת בחשבון!

רוצים להתייעץ על אירוע חברה או הפקת ביתן בתערוכה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר

רגע לפני השיגור

ענה/י על כמה שאלות