2-scaled.jpg

עיצוב ביתנים לתערוכות >> מסלול מהיר להפקה מוצלחת

תערוכות בחו"ל זה חלק מהותי מתהליכי שיווק של חברות גלובליות. ישראל נהדרת, אבל בסוף אנחנו שוק קטן וכאשר רוצים לגדול, זה חייב להיות בגדול. עיצוב ביתנים לתערוכות הוא תחום מומחיות המשלב חשיבה שיווקית, הבנה עמוקה של שפת המותג והיכולות עיצוב והפקה אשר מאגדים הכל לכדי חוויה אחת כוללת. כולנו רוצים להגיע לסוף התערוכה עם תחושת סיפוק שיצרנו משהו מופלא. משהו שעבד בצורה מצוינת והצליח להוות פלטפורמה איכותית ליצירת קשרים עסקיים. לשם כך אנחנו צריכים תכנית עבודה עם שלבים ברורים מבריף ועד הפקת הלקחים. עם כל ההתרגשות של רגע פתיחת התערוכה, אין ספק שהדרך לשם מרתקת לא פחות מהתוצאה!

הבריף

השלב הראשון בתהליך של עיצוב ביתן לתערוכה או עיצוב תערוכה, תכנונו והפקתו הוא קבלת בריף מפורט מהלקוח. במסגרת הבריף הלקוח מעביר סיכום קצר על עצמו ואת הרעיונות והתחומים עליהם הוא רוצה לשים דגש בתכנון ועיצוב הביתן או עיצוב התערוכה. מומלץ בשלב הזה לצרף חומרים משנים עברו, תובנות ועיקרי לקחים שנלמדו בתקופה האחרונה. לצד כל המידע הזה חשוב לגעת בהיבטים נוספים בתכנון שצריך לקחת בחשבון על מנת ליצור בריף מדויק ומגובש. לפעמים הלקוח לא יודע בדיוק מה הוא צריך, מעוניין לשפר ולשנות ובכלל מה יתאים השנה.  כאן אוניקס נכנסים לתמונה עם מחקר מקדים מעמיק שמטרתו לייצר בריף רחב, מגובש ומדויק שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים להצלחה

המחקר

עיצוב תערוכות כולל מחקר עם בדיקות לגבי אופי התערוכה והמשתתפים הנוספים בה. במחקר שמים דגש על הבנת אופן יצירת חוויית מבקר בולטת במרחב ביחס למתחרים ובהתאם לאופי הפעילות של המותג. בעקבות הנתונים שנאספים צוות הקריאייטיב מעלה רעיונות לאינטראקציות אנושיות מעניינות סביב המסרים והמטרות העיקריות של הלקוח. כמו כן, הצוות מבצע חיפוש אחר השראות, רפרנסים לעיצוב הביתן ותכנון ויוצר לשלב של הגדרת קונספטים אפשריים. הקונספטים שמתגבשים מתייחסים לתכנון אדריכלי, מיתוג ועיצוב חללים אבל במרכזם חוויה אנושית זכירה ובעלת אימפקט, כזו שמעמיקה קשר ומטמיעה מסרים. בתום תהליך המחקר והפיתוח מוגשת פרזנטציה כוללת עם מספר אפשרויות לפיתוח. בסיומה הלקוח בוחר גישה עיצובי-חוויתי שהכי מקדמת את מטרותיו באופן מדויק ומוקפד ומותאם תקציב.

חברת הפקות עבור ביתנים CES
תכנית ריצפה תערוכת CES

תכנון ועיצוב

בשלב השלישי של עיצוב תערוכה, צוות הקריאטיב ניגש לתכנון אדריכלי מפורט וצוות ההפקה לבניית תקציב ,לו"ז ומכרזי ספקים. כשכל התוכניות עומדות מוכנות לביצוע, הן מועברות אל נותני שרות וקבלני בינוי לקבלת הצעות מחיר ותיקוף התקציב. בשלב הזה מחליטים בשיתוף פעולה עם הלקוח על זהות קבלנים נבחרים לביצוע של כל רכיבי בינוי הפרויקט. בחירת ספקים נוספים מתקיימת במקביל כדי להשלים את המרכיבים הנוספים הנחוצים לפרויקט. לדוגמא: ריהוט ודקורציה, מיתוג הביתן, מתנות למבקרים, שרותי תקשורת, צלמים, קייטרינג ועוד.

בשלב המחקר, צוות הקריאייטיב מעלה רעיונות לאינטראקציות אנושיות מעניינות סביב המסרים והמטרות העיקריות של הלקוח. שלב קריטי ליצירת בידול מהמתחרים שלכם

 

תוכן אחלה אבל מחפשים שמישהו יעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם

שלב ההקמות

את הביתן מקימים כמה ימים לפני פתיחת התערוכה באופן הדרגתי ובהתאם ללו"ז הקמה ולאחר שצוות ההפקה בדק היתכנות עם כל המעורבים. בזמן זה, צוות הבינוי והתפעול עובד על הפרטים הגדולים והקטנים כדי להבטיח שהחוויה של המבקרים תהיה מושלמת. במהלך ימי ההקמה והפיקוח משתלבים ספקי תאורה, ריהוט, חשמל, ריהוט ודקורציה שיוצרים יחד חווית חלל נכונה ומותאמת עבור המשתתפים, המבקרים ונציגים. במהלך ההקמות נדרשת, בכל מדינה ותערוכה עמידה בתנאי תקינה וסטנדרטים מקצועיים ספציפיים. דרישות אלו נועדו להבטיח שהביתן יתפקד כראוי במהלך כל ימי התערוכה ויעמוד בכללי בטיחות של המארגנים. פעולות אלו כוללות טיפול מקדים ותחזוקה שוטפת כדי לשמור על הביתן והמבקרים שבו בצורה מיטבית ולמנוע תקלות שיפגעו בחוויה.

הפקת ביתן לתערוכה בחו"ל
ביתן בתערוכת CES ווגאס, ארה"ב

פירוק ואריזות

בסיום התערוכה, ישנן מספר פעולות שנדרשות כדי לסגור את הפרויקט בצורה מקצועית ומסודרת. ראשית, נדרשת הפרדה ופירוק של כל הרכיבים המבניים שנותרו. הצוות מנהל את פינוי התכולה בין מה שניתן למחזר, לתרום, להחזיר ללקוח ומה חייב בפינוי פסולת. לאחר שכל תהליך הפירוק והבינוי הסתיים הצוות מבצע גמר חשבון וסיום התקשרות מול כל ספק שעבד בפרויקט במטרה לסגור תקציב לאחר אירוע וללמוד על הנעשה.

CES 2024
משלוח ימי, יבשתי או בכלל ספק מקומי

הפקת לקחים

לאחר שלב הפירוק הצוות מקיים הפקת לקחים פנימית בה אוספים את כל המידע. מאחר שהפרויקט מבוצע מול מספר גורמים לרוב יש צורך לקיים שיחות ופגישות הפקת לקחים מול גורמים נוספים לפני פגישה עם  הלקוח. את מסמך הפקת הלקחים הצוות מגיש בסיום למנהל הפרוייקט מצד הלקוח על מנת לשפר את התשתית הקיימת ולהתאים אותה לפרויקטים נוספים בעתיד. ניתן לומר שלאחר הפקת הלקחים הפרויקט מסתיים, אומנם בחלק מהמקרים יש פעולות מעקב נוספות כמו שליחות ניוזלטרים, תמונות, תזכורות ועוד פעולות תקשורת במסע הלקוח שמתקיימים לפעמים חודשים לאחר סיום התערוכה.

 

לסיכום

בחירת חברת הפקה שתוביל את תהליך של תכנון, עיצוב והפקת ביתן לתערוכה בינלאומית הוא שלב חשוב וקריטי להצלחה. באוניקס הפקות אנו מאמינים בתהליך עבודה סדור לצד חווית שרות אדיבה ומקצועית, תמיד עם חיוך והרבה רצון להצלחה משותפת. 

תוכן אחלה אבל מחפשים שמישהו יעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם
שתפו

עוד מהבלוג...

??????
תערוכות גדולות מהוות פלטפורמה ייחודית ומשמעותית לאיסוף לידים, ומשמשות כמנוף חזק לשיפור המודעות למותג, הגדלת מעורבות הלקוחות והגברת מכירות. במאמר זה נסקור את האפקטיביות של איסוף לידים בתערוכות, נביא נתונים מחקריים שיתמכו בכך, ונציג כיצד סוכנויות קראייטיב והפקה יכולות לסייע ביצירת פעילויות שיווק חווייתיות בביתן בתערוכה.
אירוע חברה בבית מלון במרוקו
בעידן הדיגיטלי, חברות רבות משקיעות בטכנולוגיות חדשניות כדי לשפר את ניהול נסיעות העובדים ולייעל את התהליך. טכנולוגיות אלה מאפשרות גמישות רבה יותר, שליטה טובה יותר, חיסכון בעלויות וחוויית משתמש מיטבית עבור העובדים.
קהל
התקשורת הכריזה על שנת מלחמה, אבל אירגונים גלובליים חייבים למצוא פתרונות לחבר את הארגון על מנת להצליח. אז איך עושים אירועים בזמן מלחמה , מה עושים עם עובדים גולבליים שאינם ישראלים. יש פתרונות רבים ומגמות ברורות, מה שבטוח חייבים להיות בתנועה!
הפקת ביתן | ביתן נספרסו בכנס כלכליסט
כאשר מדובר בתערוכה בכנס בינלאומי, בחירת המיקום המדוייק לביתן של החברה שלכם היא קריטית להצלחה. זה יכול להשפיע על הטראפיק, הנראות ועל הרושם הכללי, מה שיכול להיות בעל השפעה גדולה על היקף ההצלחה של החברה שלך בכנס. במקרים רבים, החברות הוותיקות במתחם נהנות מזכות ראשונים ובנדל"ן כמו בנדל"ן כולם אוהבים את הלוקיישן הטוב ביותר. אבל לעיתים תצטרכו לבחור מיקום חדש לביתן שלכם אז הנה כמה קריטריונים שחובה לקחת בחשבון!

רוצים להתייעץ על אירוע חברה או הפקת ביתן בתערוכה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר

רגע לפני השיגור

ענה/י על כמה שאלות