עידו גרינברג מנחה אירוע

הפקת אירועי שיווק: הכל על ההבדל בין קונספט אירוע לתמה

קונספט אירוע זה אחד המונחים הרחבים והמבלבלים בתחום של שיווק חווייתי, ואפשר למצוא אותו גם בענפים אחרים, כמו קריאייטיב, אירועים, עיצוב גרפי, כתיבה, הפקות תוכן, ועוד. קונספט זה הקשר הרעיוני שבין עיצוב, מסר וקהל. קונספט הוא הרעיון עליו תתבסס פעילות שיווק וצורת התקשורת שלו לקהל היעד.

אז מה ההבדל בין קונספט אירוע לתמה? תמה, או "נושא", היא מעטפת חזותית שמאחדת יישומים שונים בפרויקט. לדוגמה: באירוע בנושא "גיבורי על" או "קיץ טרופי" מאוד קל להתחבר ויזואלית, הנושאים האלו מוכרים והמוח שלנו מעלה אלפי דימויים אסוציאטיביים, מה שמקל על הזיהוי וההתמצאות. מאד קל להשתמש בנראות הזו אבל מצד שני, נוצרת תחושה של גנריות והתוצאה היא ניתוק הנראות הסופית מהמסרים של המותג ופספוס קהל היעד שלכם.

כאשר מדובר על הפקת אירועי שיווק, כשאין קונספט ומסתפקים בתמה, "משטחים" ומצמצמים את התוצרים לחוויה ויזואלית בלבד. מצב כזה משאיר בחוץ קשת חושית רחבה ועולמות תוכן אסטרטגיים עשירים להטמעה ייחודית, מעמיקה וארוכת טווח של המסרים בקרב קהל היעד שלכם.

איך בכל זאת מחברים פעילות שיווק חווייתית עם ערכי המותג?
למה דווקא נבחר הכיוון הזה ולא אחר? איפה החברה באה לידי ביטוי? מה זה מספר על המותג שלי? השאלות האלו והרבה נוספות יובילו לפיצוח קונספט משמעותי שעובד בצורה שורשית וארוכת טווח. תהליך בנייה קונספט הוא מורכב ודורש מחקר והבנה של דנ"א המותג.

תוכן אחלה אבל מחפשים מישהו שיעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם

רגע, בואו ניקח מקרה בוחן לדוגמא

בגיבוש הקונספט בהפקת אירוע שיווק: "ועידת האדריכלים השנתית" הצענו מתודולוגיה ברורה של מחקר פנימי וחיצוני. בנוסף, אספנו נתונים, בנינו ראיונות עם אורחים ולקוחות. בדקנו פעילויות בתחום, חקרנו טרנדים בעולמות הקשורים ללייף סטייל, אדריכלות, עיצוב פנים וסטיילינג. ניתחנו פעילות של מתחרים, אפיינו את פלח השוק שהפעילות פונה אליה וחילצנו ESP (emotional selling point) שהיא בעצם שורת הבידול המשמעותית לעבודה.
 

קונספט איכותי נושא את ערכי המותג שלכם,
מסר מבדל ומחבר את הקהילה שלכם בצורה ערכית

'עיצוב שמשאיר חותם אישי'

אדריכלים ויוצרים מונעים מ"אני מאמין", רצון להשאיר חותם ובולטות אידיאולוגית והמסרים של פורום העיצוב התיישבו על ערכים אלו בצורה מלאה. בתהליך פיתוח הקונספט הבנו שהנושא יקבל ביטוי לא רק בשם הועידה leave your mark ובתקשורת החזותית, אלא גם בליין-אפ בימתי. בחרנו את עידו גרינברג ("משפט אחד ביום") להנחות את האירוע עם פרשנות נוספת, תוכן וחיבור בין המסרים של הוועידה לסיפורו האישי. החיבור הזה הוסיף עומק לנושאים של הועידה והעמיק את הקונספט בצורה חווייתית ומרגשת. זוהי כמובן דוגמא אחת הממחישה את ההבדל בין קונספט אירוע לתמה.

עידו גרינברג מנחה אירוע
עידו גרינברג, מנחה את ועידת האדריכלים כאשר הנושא שלה הוא LEAVE YOUR MARK

כאשר מדובר על הפקת אירועי שיווק, חידוד מסרים, עבודה עם ערכי המותג ושילוב תוכן מוקפד הופכים אירוע קונספט לכלי שיווקי פנים וחוץ ארגוני חד ומדויק. קונספט איכותי נושא את ערכי המותג שלכם. מסר מבדל מחבר את הקהילה שלכם בצורה ערכית וארוכת טווח. הדבר נכון גם במקרה של אירועים פנים-ארגוניים, שהם תמיד חלק ממהלך של מיתוג מעסיקים. קונספט מהודק מחבר את הצוות למקום הערכי והחיוני שלהם בארגון והופך אותם לשגרירים.

התפקיד שלנו ושלכם הוא להאיר וליצור את החיבור האנושי למותג ולערכים במהלך כל השנה. אז בפעם הבאה שאתם ניגשים להפקת אירוע חברה, כנס או ועידה, הקדישו לזה מחשבה ותוכלו לחזק את המותג שלכם ולהפיק ערך משמעותי יותר עבור הלקוחות או העובדים.מוזמנים לראות את עוד קצת פרטים על הפרוייקט הנהדר הזה!

מוזמנים לראות את עוד קצת פרטים על הפרוייקט הנהדר הזה!

תוכן אחלה אבל מחפשים מישהו שיעזור לכם עם זה?

תשאירו פרטים ותכף נהיה אתכם
שתפו

עוד מהבלוג...

קהל
התקשורת הכריזה על שנת מלחמה, אבל אירגונים גלובליים חייבים למצוא פתרונות לחבר את הארגון על מנת להצליח. אז איך עושים אירועים בזמן מלחמה , מה עושים עם עובדים גולבליים שאינם ישראלים. יש פתרונות רבים ומגמות ברורות, מה שבטוח חייבים להיות בתנועה!
ביתן נספרסו בכנס כלכליסט
כאשר מדובר בתערוכה בכנס בינלאומי, בחירת המיקום המדוייק לביתן של החברה שלכם היא קריטית להצלחה. זה יכול להשפיע על הטראפיק, הנראות ועל הרושם הכללי, מה שיכול להיות בעל השפעה גדולה על היקף ההצלחה של החברה שלך בכנס. במקרים רבים, החברות הוותיקות במתחם נהנות מזכות ראשונים ובנדל"ן כמו בנדל"ן כולם אוהבים את הלוקיישן הטוב ביותר. אבל לעיתים תצטרכו לבחור מיקום חדש לביתן שלכם אז הנה כמה קריטריונים שחובה לקחת בחשבון!
ביתנים-חדשניים
מבט רוחבי על תערוכות בעולם מראה התפתחות ללא הרף, ומעיד על מהפכה בעיצוב ביתנים לתערוכות. חברות פורצות את גבולות היצירתיות, ומשלבות עיצובי ביתנים חדשניים באמצעות טכניקות שונות למשיכת מבקרים. כשהמטרה היא להפוך את חווית הביתן מצפייה פסיבית לאינטראקציה מרתקת, ובכך לקבוע סטנדרט חדש בעולם התערוכות המתעדכן.
אירועי רווחה ומשאבי אנוש
בשוק העבודה התחרותי של היום, השקעה במיתוג מעסיק חזק היא חיונית למשיכת ושימור הון אנושי מוצלח בחברה. המושג "מיתוג מעסיק" חולש בצורה מקיפה על התפיסה של ארגון כמעסיק, ערכיו, תרבותו ומוניטין שלו. אחת הדרכים האפקטיביות לשפר את מיתוג המעסיק היא על ידי יצירת אירועים פנים ארגוניים, טיפוח תחושת הקהילה וחיזוק זהות המותג של החברה. במאמר זה נדבר על היתרונות של מיתוג מעסיק לצד האופן בו ניתן לעשות זאת דרך אירועים ופעילויות אחרות.

רוצים להתייעץ על אירוע חברה או הפקת ביתן בתערוכה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר

רגע לפני השיגור

ענה/י על כמה שאלות